Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
SERPENT -  LIBERTAIRE

anarchiste individualiste

آنارشیست های ایران و افغانیستان درباره جنگ با تهدیدات بین ایالات متحده و ایران توسط CNT در تاریخ چهارشنبه 31 ژوئیه 2019 ، 1

Résultat de recherche d'images pour "cnt"

نول ، کارگران آنارشیست شیکاگو ، دریانوردان کرونشتات ، ارتش سیاه و نستور ماخنو ، امیلیانو زاپاتا ، دوروتی روز ، آانز (اداره خودمختار شمال و شرق سوریه (1)) و عبدالله اوجالان ، زاپاتیستاهای چیاپاس ، آنارشیستهای ژاپنی ، باکونین ، اما گلدمن ، لوئیز میشل و کامیلو برنری.

وب سایت شما در تاریخ اول ماه مه مقالاتی در مورد مرگ لورنزو اورستتی و سرکوب آنارشیست های اندونزی منتشر کرده است. آیا می خواهید درباره این دو لحظه مهم برای جنبش آنارشیستی بین المللی اظهار نظر کنید؟
تا کنون ، بسیاری از مبارزان بین المللی در سوریه در حالی که برای جنگ AANES و به طور عمده در جنگ با دولت اسلامی کشته شده اند ، کشته شده اند. بسیاری از آنها آنارشیست های بین المللی همکار ما ، از جمله لورنزو اورستتی بودند. ما همیشه سعی کرده ایم مبارزان بین المللی را که آنارشیست هستند ، شناسایی کنیم که با بزرگداشت این رفقا ، برای آرمانهای ما جنگیدند ،

از دفاع از رژیم ایران توسط برخی چپگرایان غربی به نام "ضد امپریالیستی" انتقاد کرده اید. چگونه انقلابیون می توانند با فاشیسم دولت ایران و مداخله امپریالیستی به طور مؤثر مقابله کنند؟
انتقاد ضد امپریالیستی از آمارگرای چپ و مطلق گرایانه ، فقط امپریالیسم ایالات متحده را هدف قرار می دهد. تا آنجا که ما نگران هستیم ، از برخی به اصطلاح آنارشیست یا کمونیست مانند نوام چامسکی یا اسلاووی زیزک که از جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند ، بازتر هستیم.
ملت ایران و سرکوب شدید آنارشیست ها ، بر جنایات جمهوری اسلامی علیه مهاجران ، به ویژه مهاجران افغان (که از حقوق اساسی خود محروم هستند و فرستاده شد تا در طول جنگ در سوریه به قتل برسند و قول به دست آوردن اجازه اقامت موقت در ایران) و سرکوب زنان ، کارگران و دانشجویان ، این سکوت قابل قبول نیست. در حقیقت ، چامسکی و اشخاص او چیزی درمورد جمهوری اسلامی نمی گویند ، زیرا این کشوری است که به نظر می رسد با امپریالیسم آمریکا مخالف است. اگر با انتخاب بین دولت حاکم در ایران و مردم ایران انتخاب شود ، قدرت را انتخاب می کنند.

ط به جنبش فعلی شما در ایران و افغانستان هستند؟
عدم موفقیت کمونیسم دولتی در مقیاس جهانی از یک سو و تحولات ناموفق سیاسی در ایران و افغانستان از سوی دیگر باعث شده است تا جوانان به سمت گزینه های لیبرال و آزادیخواهانه پیش بروند که آنها برایشان تازه بودند. اینترنت ، هنرمندان آنارشیست و فعالان آنارشیست در خارج از کشور در این فرآیند نقش داشته اند. از آنجا که ما شبه نظامیان آنارشیست هستیم ، افراد و جنبشهای انقلابی نزدیک به گرایش ما بیشترین علاقه را به ما نشان می دهند. اما اگر چند نفر را نام ببریم ، شامل کمون پاریس 1871 ، جنگ داخلی اسپانیا ، کارگران آنارشیست شیکاگو ، ملوانان کرونشتات ، ارتش سیاه و نستور ماخنو ، امیلیانو زاپاتا ، دوروتی روز ، AANES (اداره خودمختار شمال و شرق سوریه (1)) و عبدالله اوجالان ، زاپاتیستاهای چیپاس ، آنارشیست های ژاپنی ، باکونین ، اما گلدمن ، لوئیز میشل و کامیلو برنری.

وب سایت شما در تاریخ اول ماه مه مقالاتی در مورد مرگ لورنزو اورستتی و سرکوب آنارشیست های اندونزی منتشر کرده است. آیا می خواهید درباره این دو لحظه مهم برای جنبش آنارشیستی بین المللی اظهار نظر کنید؟
تا کنون ، بسیاری از مبارزان بین المللی در سوریه در حالی که برای جنگ AANES و به طور عمده در جنگ با دولت اسلامی کشته شده اند ، کشته شده اند. بسیاری از آنها آنارشیست های بین المللی همکار ما ، از جمله لورنزو اورستتی بودند. ما همیشه سعی کرده ایم مبارزان بین المللی را که آنارشیست هستند ، شناسایی کنیم که با بزرگداشت این رفقا ، برای آرمانهای ما جنگیدند و آنها را به مخاطبان خود معرفی کردیم

ما تأکید می کنیم که آنارشیست ها آرمانگرای بی تکلف هستند و اکثرا ناشناس هستند و فقط به عنوان مبارز بین المللی شناخته می شوند. سکوهای اطلاعاتی غالب از این استفاده می کنند تا عمدا حضور آنارشیستی را پنهان کنند و فقط این حضور ناخواسته را تبلیغ کنند.

البته این برای آنارشیستها اهمیتی ندارد زیرا آنها نه برای قدرت یا شهرت جنگیده اند بلکه برای عمل انقلابی هستند. همانطور که اشاره کردید ، مبارزان آنارشیست در روژاوا و حضور آنارشیست ها در اندونزی دو لحظه مهم تاریخی هستند. توجه به این لحظات تاریخی بسیار مهم است و مسئولیت ما برجسته کردن آنهاست. ما با جلب توجه به رفقای افتاده و ترغیب جوان تر به رادیکال بودن ، بر ماهیت انقلابی آنارشیست ها تأکید می کنیم.

تکامل وضعیت زندانی آنارشیست سهیل عربی چیست؟
زندانی آنارشیست سهیل عربی در بند 9 ، بند 1 در زندان بزرگ تهران زندانی شد. وی هم اکنون در حال تحمل حکم یازده سال زندان است. وی بر

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article